GVAK - Kanal tipi aksiyal fan

Kategori:
Ürün Kodu:
  • #90
GVAK – Kanal Tipi Aksiyal Fanlar uzun bir gövdeye sahip olup, duvara veya pencereye monte edilebilecek özelliktedirler. Hava kanallarına flanş bağlantı yapılabilir ayrıca konsol üzerine dikey veya yatay monte edilebilirler ya da asılabilirler. 350 – 800 mm. arasındaki kanal tipi aksiyal fanlar gelen talepler doğrultusunda stoklardan derhal sevk edilmektedir. Farklı çap ve kapasite istenmesi durumunda ise özel olarak imal edilirler.

Pervanelerimiz galvaniz saçtan, gövdelerimiz ise siyah saçtan imal edilip, toz boya tekniği ile kaplanmaktadır. Kanal tipi aksiyal fanlar ortam havasının karakterine göre istek üzerine epoksi boyalı, daldırma galvaniz gövdeli veya Cr-Ni saçtan üretilebilirler.

Fan kasasının uzun kasetli olmasından ötürü motor gövdesi kaset içerisinde kalmaktadır. Fan kasaları standart olarak RAL9005 kodlu siyah renge boyanmakla beraber talep gelmesi ve RAL kodu belirtilmesi halinde istenilen renkte de boyatılabilmektedirler.

Kanal Tipi Aksiyal Fanlar sahip olduğu, açısı özel olarak verilmiş kanatları sayesinde daha fazla hava debisi sağlarken, çıkartmış olduğu ses seviyesi de en aza indirgenmiş ve pervanelerin balansı alınmıştır.

Pervane kanatları standartta galvaniz saçtan imal edilmekte olup müşteriden gelen talepler ve fanın kullanılacağı ortam şartlarına bağlı olarak plastik veya yüksek adetli siparişlerde kromdan da yapılabilmektedirler.

Genelde muhafaza telinin bulunduğu taraftan hava emilip, motor üzerinden atılmasına rağmen duvar açık havaya bakıyorsa motorun hava şartlarından etkilenmemesi için hava motor tarafından emilir ve muhafaza teli tarafından atılır. Dolayısıyla hava akış yönünün istenilen yönden sağlanabilmesi amacıyla fan pervaneleri müşteriden talep gelmesi halinde ters çakılabilmektedir.

GVAK – kanal tipi aksiyal fanlar her iki tarafı flanşlı ve tel muhafazalıdır.

Kanal tipi aksiyal fanlar genel olarak 3 fazlı motorla çalışmaktadır. İstendiğinde 1 fazlı elektrik motoru ile çalışacak şekilde de üretilebilirler.