Fan rotoru çeşitleri nelerdir? Kullanım alanları nerelerdir?

Fan rotoru çeşitleri nelerdir?
Firma olarak imalatını yapmış olduğumuz başlıca fan rotoru çeşitlerimiz şöyledir. Öne Eğimli Sık Kanatlı Rotorlar, Düz Kanatlı Rotorlar ve Geriye Eğimli Seyrek Kanatlı Rotorların seri olarak yapım ve üretimini yapmaktayız.

Fan rotoru Kullanım alanları nerelerdir?
En sık kullanım alanları arasında özelikle fabrikalar, vapur ambarları, boyahaneler, dökümhaneler ve farklı endüstri kollarıdır. Fan rotoru çeşitlerine göre kullanım alanları şöyledir.
Düz kanatlı fan rotoruna ait kullanım alanları: Çimento, maden tesisi, cam, kağıt, mobilya, orman ürünleri, alüminyum sanayisinde kullanımı uygundur.
Seyrek kanatlı geriye eğimli fan rotorlarının kullanım alanları: Çok tozlu ve yağlı hava sirkülasyonun olduğu alanlarda kullanımı uygundur.
Öne eğimli sık kanatlı fan rotorlarının kullanım alanları: Fazla kir, toz içermeyen alanlarda hastane, mutfak, bazı fabrikalarda kullanımı uygundur.

Duman ve kirli havanın temizlenmesinde kullanılan bu fanlar yardımıyla ortamdaki tüm sağlığı ve çevreyi negatif bir halde etkileyen durumlar ortadan kalkmaktadır.